Beszámoló a XV. Olasz – Magyar Spektrokémiai Szimpóziumról

2016. június 12. és 16. között a Pisai Egyetem Kémiai Intézete adott otthont a rendezvénynek, melynek egyik szervezője az ELTE, védnöke többek között a római Magyar Nagykövetség volt.

Az idei rendezvény középpontjában a farmakológiai és farmakokinetikai kutatások, valamint az ezekhez szükséges analitikai méréstechnikák álltak. A konferencián 7 szekcióban 55 szóbeli előadás hangzott el, és 35 posztert mutattak be. Magyarországot az MTA TTK Enzimológiai Intézet, az MTA Ökológiai Központ Duna Kutató Intézet, a Semmelweis Egyetem, az ELTE TTK Kémiai Intézet, a Szent István Egyetem, a Pannon Egyetem és a Richter Gedeon Nyrt. kutatói képviselték.

A rendező két ország kutatóin kívül Argentína, Ausztria, az Egyesült Királyság, India, Lengyelország, Marokkó és Törökország neves kutatói és doktoranduszai is hozzájárultak a konferencia sikeréhez. A kutatási témákon túlmenően a gyógyszerfejlesztés és -gyártás törvényi szabályozásának kérdései és környezeti hatásai egyaránt megvitatásra kerültek.